آموزش طراحی سایت حفره هاي امنيتي » باشگاه امنیت اطلاعات دکتروب | آنتی ویروس دکتر وب

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

آشکار شدن اطلاعات خصوصی کاربران در اینستاگرام

  یکی از محققان امنیت آی تی مستقر در نپال، یک اشکال در فیس‌بوک را شناسایی کرد که اطلاعات خصوصی کاربران اینستاگرام از جمله آدرس ایمیل و روز تولد آن ها را آشکار می‌کند. این سرویس به کاربران وعده می‌دهد که در هنگام ثبت نام، چنین اطلاعاتی برای عموم افشا نمی‌شود. به گفته این محقق این اشکال باعث

آشنايي با حفره هاي امنيتي اسپکتر و ملتداون در پردازنده ها

 پلان آشنايي با حفره هاي امنيتي اسپکتر و ملتداون در پردازنده ها 

آسیب پذیری های امنیتی Meltdown و Spectre

  متاسفانه این روزها خبر آسیب پذیری Meltdown و Spectreکه میلیون ها کامپیوتر و موبایل را تحت تاثیر خود قرار می دهد، موجی از ناراحتی را در پی داشت. Spectreاز آنجایی که روی پردازنده ARM تاثیر بسیار مخربی دارد، این می تواند دستگاه های اندرویدی و iOS را شدیدا تهدید کند.

‫ Keylogger در بیش از 5500 سایت دارای سیستم مدیریت محتوا Wordpress

  حدود 5500 سایت اینترنتی که از سیستم مدیریت محتوا Wordpress استفاده می کنند، توسط یک Script مخرب آلوده شده اند که در اولین بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که این اسکریپت از دامنه cloudflare.solutions بارگزاری می شود و اولین اقدام آن، ذخیره کلیدهای تایپ شده در صفحات مهمی همچون صفحه login

به وسیله‌ی این قفل بی‌سیم رایانه‌تان را بی دغدغه رها کنید

  حفظ امنیت فیزیکی رایانه‌ها در منزل و محل کار، دغدغه‌ای جدی است و بسیاری از افراد فراموش می‌کنند که باید رایانه خود را در زمان دور شدن از آن قفل کنند.

شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط دکتر وب

 کشف و شناسایی آسیب پذیری تازه در لینوکس توسط کارشناسان امنیت شرکت دکتر وب. محققان و کارشناسان امنیت شرکت دکتر وب از شناسایی آسیب پذیری تازه‌ای در سیستم عامل لینوکس خبر می‌دهند که به هکرها امکان می‌دهد از راه دور به این سیستم عامل نفوذ کنند.

چگونه با کدهای خرابکار مقابله کنیم

   کد خرابکار، نامی است که به برنامه‌هایی مانند ویروس، تروجان، کرم و اسکریپت‌هایی اطلاق می‌شود که توسط هکرها برای به دست آوردن حق دسترسی، جمع‌آوری کلمات عبور و تغییر لاگ‌های بررسی به منظور پنهان‌سازی فعالیت‌های غیرمجاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.  

کشف آسیب پذیری جدید توسط گوگل

   کارکنان گوگل در مجموع ۷ آسیب‌پذیری در نرم‌افزار خدمات شبکه‌ی Dnsmasq، ازجمله آن‌هایی که امکان اجرای کد از راه دور دارند را شناسایی کرده‌اند. Dnsmasq که توسط سیمون کلی نوشته شده و ادامه می‌یابد.

نرم‌افزار معروف سی‌کلینر هک شد

  نرم افزار - کمپانی انگلیسی Piriform تایید کرد نرم افزار رایگان و معروفش، سی کلینر CCleaner، هک شده و 2 میلیون کاربر در جهان در معرض خطر قرار دارند.

حفره‌ امنیتی خطرناک در نرم افزار رای‌گیری انتخابات آلمان

     قرار است تا دو هفته دیگر مردم آلمان برای رای دادن بر سر صندوق های رای حاضر شوند و این در حالی است که در مورد امنیت نرم افزار رایانه‌ای مورد استفاده در این انتخابات تردیدهای جدی وجود دارد.