آموزش طراحی سایت امنيت اطلاعات و تلفن همراه » باشگاه امنیت اطلاعات دکتروب | آنتی ویروس دکتر وب

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

مجازات هک کردن اکانت های اینستاگرام

 کمتر از ده سال است که با توسعه اینترنت در کشور، استفاده از فضا مجازی و شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام رواج پیدا کرده و تقریبا امروزه همگان از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند. واژه هک کردن به گوش همه ما آشناست. اینجاست که قانون باید وارد عمل شود. با مجازات هک اینستاگرام آشنایی دارید؟

شنود اطلاعات با میکروفون موبایل

 برخی از بازی‌های اندروید بی سروصدا با استفاده از میکروفون خود، عادات تلویزیونی شما و یا هر چیزی را که از طریق گوشی هوشمند مشاهده می‌کنید ردیابی می‌کند.

رشد تعداد موبایل های اندروید ویروسی شده

در حالی که طی ماه های گذشته باج افزاری چون WannaCry در حوزه رایانه های رومیزی حسابی سر و صدا به پا کرده بود، واحد امنیت اطلاعات نوکیا در جدیدترین گزارش خود افشا کرده که ویروس ها در میان موبایل های اندرویدی نیز در حال گسترش هستند.      

باج‌افزار Telecrypt در تلگرام

  پژوهشگران امنیتی به‌تازگی موفق شده‌اند یک باج‌افزار جدید رمزکننده فایل‌ها را شناسایی کنند. آن‌ها این باج‌افزار را Telecrypt نامیده‌اند. این باج‌افزار جدید از برنامه پیام‌رسان تلگرام برای برقراری ارتباط با مرکز کنترل و فرمان‌دهی خود استفاده می‌کند.  

پیش از نصب اپلیکیشن و بازی بر روی تجهیزات هوشمند‌، عملکرد آنها را بررسی کنید‌

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص عدم نصب هر اپلیکیشن و بازی بر روی تجهیزات هوشمند هشدار داد‌ و گفت: کاربران می‌بایست قبل از نصب برنامه و بازی‌ها عملکرد آنها را از طریق نرم افزار و سایت‌های آنالیزگر مورد بررسی قرار دهند.

بدافزار Gooligan به گوگل خسارت زیادی وارد کرد

 اگر گوشی هوشمند شما هنوز از نسخه ای قدیمی از سیستم عامل اندروید در حال استفاده می باشد، باید به شما بگوییم که بهتر است هوشیار باشید تا هک نشوید.

اتهام آسیب پذیری های iOS ۱۰.۲ توسط شرکت اپل

  شرکت اپل روز دوشنبه سامانه عامل iOS ۱۰ خود را به‌روزرسانی کرد تا تعداد انگشت‌شماری آسیب‌پذیری IOS را برطرف کند. دو مورد از این آسیب‌پذیری‌ها منجر به اجرای کد دلخواه می‌شد.   

ورود بدافزار جدید از طریق تبلیغات اینترنتی به گوشی

   کاربران اندروید مراقب باشید. محققین امنیتی یک بدافزار جدید کشف کرده‌اند که کاربران تلفن‌های سیستم‌عامل گوگل را هدف قرار داده و از شبکه محبوب تبلیغات گوگل یعنی AdSense برای این کار استفاده می‌کند.  

قانون حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی تدوین می‌شود

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح حراست از حریم خصوصی در فضای مجازی و بررسی اصلاح قانون تجارت الکترونیکی خبر داد. کاظم جلالی در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری و کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران گفت: طرحی در زمینه حراست و حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی در حال

دفاع عامل و غیر عامل سایبری

 حملات پیشرفته‌ی سایبری، خطرهای جدی را برای اقتصاد و امنیت ملی کشورها پدید آورده است. امروزه کشورها استفاده از پدافند غیرعامل را به‌تنهایی برای مقابله با حملات سایبری کافی نمی‌دانند. پدافند عامل سایبری، شامل اقداماتی در جریان حمله یا قبل از حمله‌ی دشمن است که می‌تواند موجب بهبود تشخیص،