آموزش طراحی سایت رشد تعداد موبایل های اندروید ویروسی شده » باشگاه امنیت اطلاعات دکتروب | آنتی ویروس دکتر وب

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » رشد تعداد موبایل های اندروید ویروسی شده
رشد تعداد موبایل های اندروید ویروسی شده

در حالی که طی ماه های گذشته باج افزاری چون WannaCry در حوزه رایانه های رومیزی حسابی سر و صدا به پا کرده بود، واحد امنیت اطلاعات نوکیا در جدیدترین گزارش خود افشا کرده که ویروس ها در میان موبایل های اندرویدی نیز در حال گسترش هستند.

البته نوکیا در عین حال تلاش های گوگل و میزان تمهیدات امنیتی سرویس گوگل پلی را نیز می ستاید. بر اساس گزارش این کمپانی میزان و کارایی لایه های امنیتی فروشگاه اپلیکیشن های گوگل در طی ۲ سال گذشته به شکل چمشگیری افزایش یافته است. با این وجود امنیت در دیگر فروشگاه های نرم افزاری غیر رسمی اپلیکیشن های اندرویدی تا حدودی زیادی کمتر از مقدار مطلوب است.

 

رشد تعداد موبایل های اندروید  ویروسی شده

 

بر اساس بررسی ها معضل اصلی در پلتفرم اندروید اپلیکیشن های آلوده به تروژان هستند. این مشکل نه تنها در خصوص اپلیکیشن های ناشناس وجود دارد، بلکه دیده شده برخی اپ های مشهور و محبوب نیز که از فروشگاه هایی غیر از اپ استور دانلود شده اند حاوی کدهای مخرب هستند. به عنوان مثال در چین امکان دانلود نرم افزار از گوگل پلی به هیچ وجه وجود ندارد.

رشد تعداد موبایل های اندروید  ویروسی شده

 به گزارش نوکیا بعد از بدافزار تبلیغاتی «Uapush» باج افزار «Jisun» به عنوان مهمترین تهدید امنیتی در میان موبایل های اندرویدی شایع است. تروژان بانکی «Marcher» نیز در جایگاه سوم قرار دارد. در حال حاضر نرخ رشد موبایل های آلوده در سیستم عامل اندروید به ۶۸ صدم درصد افزایش یافته است.

 

 

 

رشد تعداد موبایل های اندروید  ویروسی شده

 

البته در این میان اندروید تنها نیست. بیشتر تهدیدات امنیتی در میان موبایل های ساخت اپل ناشی از استفاده از اپلیکیشن های دور زدن محدودیت ها همچون Spyphone است، اما به دلیل عدم امکان دانلود اپل از فروشگاه های مجازی و علی رغم وجود حفره های امنیتی در سیستم عامل iOS، میزان آنها نسبت به اندروید بسیار کمتر است.

شما میتوانید از آنتی ویروس دکتر وب اندروید برای جلوگیری از ویروس ها استفاده کنید.

 

منبع:
gsmarena

 

 

 

 

 

 

 

 


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drwebadmin  در تاریخ : 30-08-1396, 11:24   بازدیدها : 1918   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .