آموزش طراحی سایت مجازات هک کردن اکانت های اینستاگرام » باشگاه امنیت اطلاعات دکتروب | آنتی ویروس دکتر وب

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » مجازات هک کردن اکانت های اینستاگرام
مجازات هک کردن اکانت های اینستاگرام

مجازات هک کردن اکانت های اینستاگرام

 کمتر از ده سال است که با توسعه اینترنت در کشور، استفاده از فضا مجازی و شبکه‌های اجتماعی همانند اینستاگرام رواج پیدا کرده و تقریبا امروزه همگان از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند. واژه هک کردن به گوش همه ما آشناست. اینجاست که قانون باید وارد عمل شود. با مجازات هک اینستاگرام آشنایی دارید؟
 
مجازات هک اینستاگرام : مطابق با قانون هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. منظور از حفاظت شده این نیست که لزوما آن حساب و یا اکانت خصوصی باشد و ورود و بازدید عموم از آن عمومی نباشد، بلکه منظور از حفاظت شده آن است که هرکسی برای کنترل آن دسترسی نداشته باشد و در حقیقت دسترسی حساب و یا اکانت و یا پیج با گذرواژه محافظت شده باشد.

نحوه شکایت از هک اینستاگرام : بسیار اتفاق افتاده است که حساب یک شخص معروف اعم از خواننده یا بازیگر هک شود و عکس‌ها و تصاویر غیر مرتبط توسط هکر در آن صفحه بارگذاری شود. با توجه به اینکه جرم دسترسی غیر مجاز علاوه بر رایانه، سامانه‌های مخابراتی را نیز شامل می‌شود، در محیط اینستاگرام نیز جرم دسترسی غیرمجاز یا همان هک قابل پیگیری است.

برای این کار با تمام مدارک شناسایی خود و کلیه مدارک از جمله شماره تماس و ایمیلی که با آن حساب را ساخته‌اید به دادسرای جرایم رایانه‌ای مراجعه و شکواییه مطرح کنید، در تنظیم شکواییه مهم نیست که شما آدرسی از متهم ندارید، بعد از نوشتن شکواییه، پلیس فتا اقدامات و تحقیقات خود را شروع می‌کند و در صورت تشخیص جرم بودن عمل، نتیجه اقدامات خود را به دادسرا گزارش می‌دهد تا موضوع پیگیری شود. توجه داشته باشید که مجازات دسترسی غیر مجاز صرفا برای هک کردن است و اگر جرم دیگری مثل انتشار تصاویر اتفاق افتد هر کدام مجازات خودش را خواهد داشت.


گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 13-10-1399, 09:54   بازدیدها : 689   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .