آموزش طراحی سایت جلوگیری از هک شدن دوربین های مداربسته

ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

» » » جلوگیری از هک شدن دوربین های مداربسته
جلوگیری از هک شدن دوربین های مداربسته

 

جلوگیری  از هک شدن دوربین های مداربسته


 
جلوگیری  از هک شدن دوربین های مداربسته!
 اخیرا اخبار هک کردن دوربین های امنیتی بسیار رایج شده است و افراد زیادی در پی ارتقای امنیت دوربین های امنیتی و همچنین جلوگیری از تجاوز افراد بیگانه و هکر ها به حریم خصوصی خود هستند. قطعا در برخی کسب و کار ها، محرمانه ماندن اطلاعات آنها از حساسیت بالایی برخوردار است.
 
این عملیات چگونه امکان پذیر است؟
یکی از راه های نفوذ به دوربین مداربسته، تکنیکی به نام "خلق اعتبار” و پیدا کردن رمز عبور کاربران مختلف است. هکرها از نام کاربری و کلمه عبور که بقیه هکر ها به صورت آنلاین منتشر می کنند، برای دسترسی به حساب ها استفاده می کنند. ترکیبی از نقض های گسترده در داده ها، ایجاد می شود و جالب اینجاست که تقریبا نیمی از کاربران از همان رمز ها که هکر ها ایجاد می کنند، استفاده می کنند.

این نوع هک نیازی به وجود نقض سیستم شرکت تولید کننده دوربین های مداربسته ندارد! بنابراین تمام برند های سازنده در معرض خطر هستند. اکثر شرکت های تولید کننده، دوربین امنیتی را با دو سیستم تأیید هویت ارائه می دهند که برای امنیت اضافی در برابر حملات هکر ها ایجاد شده است. اما باید گفت موارد بیشتری وجود دارد که این شرکتها می توانند انجام دهند؛ مانند تشویق مردم به استفاده از ویژگی های امنیتی اضافه شده به صورت پیش فرض.

چگونه امنیت دوربین ها را بالا ببریم؟
فعالیت هکرها از بین نخواهد رفت! پس باید به فکر راه حل هایی برای مقابله با آن باشیم. اقدامات ساده زیر را برای اینکه احتمال هک کردن دوربین به حداقل برسد، انجام دهید:

۱.سیستم عامل دوربین خود را به روز نگه دارید.( آپدیت کنید)
تولیدکنندگانی که در زمینه امنیت دوربین های خود جدی هستند، مرتباً به روزرسانی سیستم عامل را منتشر می کنند، که اشکالات نرم افزاری و آسیب پذیری های امنیتی را به حداقل برسانند. برخی از دوربین ها به طور خودکار این به روز رسانی ها را بارگیری و نصب می کنند، در حالی که برخی دیگر نیاز به آپدیت دستی دارند.

۲.رمز دوربین خود را تغییر دهید.
حتما در میان اطرافیان خود با افرادی برخورد کرده اید که تعداد زیادی حساب کاربری دارند، اما از یک رمز عبور برای مدیریت همه آن ها استفاده می کنند. درحالیکه که این موضوع چراغ سبزی برای هکر هاست. آن ها به راحتی می توانند اطلاعات حساب شما را در دست بگیرند. بنابراین سعی کنید یک رمز عبور منحصر به فرد برای هر حساب ایجاد کنید.

برای ایجاد رمز حساب کاربری به نکات زیر توجه کنید:
از رمز های طولانی تر استفاده کنید؛ می توانید از کاراکتر ها و نماد های نوشتاری نیز استفاده کنید.
از اسم کوچک یا بزرگ خود و اطلاعات شخصی از جمله تاریخ تولد، استفاده نکنید، تا امنیت حساب کاربری شما قابلیت ردیابی کمتری داشته باشد.

۳.برنامه های مدیریت گذرواژه.
این برنامه ها رمزهای عبور تصادفی را برای حسابهای شما ایجاد می کنند، رمزها را ذخیره و در هنگام نیاز به یاد می آورند. مدیریت گذرواژه های زیادی موجود است که در مجموعه دستگاهها و مرورگرهای مختلف وب قابل استفاده و در دسترس هستند.

۴.در صورت تحویل دوربین، تأیید هویت دو مرحله ای را تنظیم کنید.
این یک لایه امنیتی اضافی برای جلوگیری از دسترسی هکر به تصاویر و ویدئو های دوربین از طریق شبکه های اینترنت است. در برخی دوربین ها مانند دوربین مداربسته وایرلس، هنگام ورود به حساب کاربری، یک رمز عبور یکبار مصرف را از طریق پیام متنی، تماس تلفنی یا ایمیل، برای شما ارسال می شود و رمز دوم را نیز خودتان اعمال می کنید.   به این ترتیب، اگر هکرها یکی از رمز های ورود را هک کنند، همچنان یک لایه ی امنیتی دیگر وجود دارد که می تواند آنها را از انجام این کار منصرف کند.

گردآوری و انتشار : آنتی ویروس دکتر وب


توسط : drweb  در تاریخ : 17-04-1399, 07:15   بازدیدها : 1213   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .